ثبت شکایت


ثبت شکایت

شهروند گرامی ؛

 ۱ شکایات و اعلامات باید مدلل و مستند باشد.
بدیهی است مسئولیت قانونی مطالب اظهارشده بر عهده شاکی خواهد بود.
 ۲ لازم است هنگام ورود اطلاعات خود، حتماٌ شماره تلفن همراه را وارد نمایید تا امکان ارسال کد پیگیری و اطلاع رسانی مراحل مختلف رسیدگی به شکایت به شما فراهم گردد.
 ۳ اعلامات و شکایاتی قابل رسیدگی است که در خصوص عملکرد شرکت ها و مؤسسات و ارگان های دولتی و یا مؤسسات و شرکت های عام المنفعه و سازمان هایی که تمام یا قسمتی ازسرمایه یا سهام آنان متعلق به دولت است یا دولت بنحوی از انحاء بر آنها نظارت یا کمک می نماید، باشد.
 ۴ رسیدگی به شکایات وارده زیر در صلاحیت سازمان بازرسی کل کشور نبوده 
      اشخاص حقیقی و حقوقی غیردولتی
مراجع قضایی
–  دیوان عدالت اداری
–  گران‌فروشی
–  روند انتخابات ریاست جمهوری
-مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری و شوراهای اسلامی شهر و روستا
 – هیأت‌های حل اختلاف کارگری
– تخلفات مطبوعاتی
– تصمیمات شورای عالی انقلاب فرهنگی
– تصمیمات شورای نگهبان در زمینه تأیید و یا رد صلاحیت کاندیداها
      – تصمیمات دیوان محاسبات کشور. مطالبه وام، مساعدت، کمک‌های مالی و درخواست کار و نظایر آن.
   ***  درخصوص شرکت های حقوقی غیر دولتی (خصوصی) مدیرعامل یا فردی بعنوان نماینده شرکت مربوطه با ارائه مشخصات کامل می تواند شکایت خود را مطرح تا مورد بررسی واقع گردد.

 چند توصیه ثبت شکایت

  1.       شکایت باید متضمن هویت، نشانی، کد ملی و کدپستی شاکی و مقرون به دلایل و با امضاء وی باشد ، فلذا شکایت‌هایی که دارای اطلاعات ناقص و یا نادرست بوده و یا مشخصات شاکی ناقص و یا هویت وی احراز نشود، رسیدگی نخواهد شد.
  2.  شکایت خود در چند موضوع را در یک شکایت نامه ارسال نکنید. به عبارتی دیگر در صورتی که از یک دستگاه و یا چند دستگاه در یک موضوع و یا در چند موضوع شکایت دارید؛ برای هر یک از دستگاهها و برای هر یک از موضوعات یک فرم شکایت تنظیم و ارسال نمایید.
  3.      در صورتی که جمعی از اشخاص حقیقی یا حقوقی و یا یک شخص حقوقی به ثبت شکایت در سامانه تمایل دارد باید مشخصات یک فرد حقیقی به نمایندگی از اشخاص در فرم شکایت درج شود؛ در غیر این صورت به شکایت رسیدگی نمیشود.
  4.      مسوولیت قانونی مطالب اظهارشده بر عهده شاکی خواهد بود.
  5.      پس از وارد کردن مشخصات  و متن شکایت خود و دیگر اطلاعات مورد نیاز در سامانه، از سوی سیستم یک شماره پیگیری صادر میشود که میتوانید در همین سامانه و در هر لحظه از مرحله رسیدگی به شکایت خود در سازمان بازرسی آگاهی کسب نمایند. 
  در صورت هرگونه نارضایتی از لحاظ نوع جنس و زمان ارسال محصول خریداری شده شکایت پذیرفته  اقدام میگردد 

تلفن شکایات و پیشنهادات :

۰۱۷۳۲۱۷۶۷۸۶

۰۹۱۲۹۴۱۹۵۷۵

Fixed Contact Form

ایجاد فرم سفارش،فرم تماس با ما در وردپرس با افزونه با افزونه Constant Contact Forms
وسط افزونه contact form  شما می توانید فرم های خود را با زمینه های داده ای که برای شما مناسب تر است، سفارشی کنید.به شما این امکان را می دهد تا فرم های مختلفی از جمله فرم سفارش ، فرم تماس با ما و هرگونه فرمی که شما بخواهید رو در وبسایت شما نمایش خواهد داد که می توانید در این فرم ها المان های مختفی از جمله باکس متن ، فیلد متنی ، فیلد ایمیل ، فیلد شماره تلفن ، منوی انتخابی ، منوی رادیویی و چک باکس را قرار بدید. همچنین برای جلوگیری از ارسال اسپم می توانید از کپتچای این افزونه استفاده کنید.

از مهمترین امکانات این افزونه :

با این افزونه شما می توانید فرم تماس با ما که کاربران بتوانند سفارش های خود را ارسال نمایند را بسازید.فرم های مورد نیاز خود را به آسانی بسازید بدون این که کد نویسی انجام بدهید و ما این افزونه را به مدیرانی که می خواهند فرم تماس با ما خوب و بدون مشکلی داشته باشند توصیه می کنیم.