چرا مردم به فروشگاه های اینترنتی اعتمادی ندارند؟

چرامردم به فروشگاه های اینترنتی اعتمادی ندارند

سال‌ها پیش، وقتی ebay در سال ۱۹۹۵ میلادی ایجاد شد، سعی کرد بازاری مبتنی بر اعتماد باشد. در این فروشگاه اینترنتی، برای اینکه خریدار و فروشنده‌ای که تاکنون یکدیگر را ندیده‌اند، بتوانند با خیال آسوده با یکدیگر به تبادل بپردازنداز سازوکار ثبت اعتبار استفاده می‌کردند.
یعنی به هنگام مبادله و خرید و فروش افراد با یکدیگر، نمره‌ای از سوی هر یک به دیگری داده می‌شد که با بالا رفتن تعداد این مبادلات و خرید و فروش‌ها در آن فروشگاه اینترنتی، نمره فرد در سایت مبنایی برای کیفیت و در نتیجه اعتماد به خرید محسوب می‌شد.
با این حال هنوز هم مساله اعتماد به فروشگاه اینترنتی و خرید از فروشگاه آنلاین وجود دارد.  پس اگر می‌خواهید بدانید چطور می‌توانید به یک فروشگاه اینترنتی اعتماد کنید، ادامه مطلب را بخوانید.

چگونه اعتماد مشتریان را برای خرید اینترنتی جلب کنیم؟

معمولا در  معاملات اینترنتی اعتماد مصرف کننده به دلایل مختلفی از جمله :

  • ندیدن فروشنده و محصولات  –  قابل لمس نبودن اجناس  –  صحبت نکردن از نزدیک با فروشنده  –  عدم امکان تست محصول
– اگر نرم افزار موبایل منتشر کرده اید برای جلب اعتماد در معاملات اینترنتی باید با حفاظت امنیتی بیشتری اقدام به تراکنش های مالی کنید؛
–  برای جلب اعتماد لازم است که لایه های اضافی امنیتی را که مخصوص محافظت از معاملات بانکی و پرداخت های انجام شده از طریق اینترنت و یا از دستگاهای تلفن همراه در برابر تقلب های مالی است طراحی شود تا در صد تقلب در این معاملات کاهش یابد.
–  باید شرایط قرارداد شرکتها ,گزینه های پرداخت , خط مشی بازگشتی , ضمانت نامه ها و راه حل هایی درباره ی سیاست حل اختلافات شرکت وجود داشته باشد تا اعتماد مشتریان به معاملات اینترنتی جلب شود.
–  دادن فاکتور خرید تاثیر بسیار مثبتی در خرید اینترنتی می گذارد.
–  تجارب قبلی خرید مشتریان که آنلاین خریداری کرده اند 
– به هیچ عنوان قول محصولاتی را که در اختیار ندارید به مشتری ندهید 
– مراحل پرداخت و خط مشی و سیاست های شرکت را به طور کامل برای مشتری شرح دهید 
استفاده از یک سایت دیگر به عنوان واسطه ی معاملات ،هدیه دادن و تخفیفات و… می تواند اعتماد مشتریان را جلب کرد 
– حتما نظرات کاربران را منتشر کنید، به آنها پاسخ دهید و یا حتی کد تخفیف برای بهترین آنها در نظر بگیرید.
 

 

 

 

 

فروشگاه(آنلاین

AdminAuthor posts

تاجر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fixed Contact Form

ایجاد فرم سفارش،فرم تماس با ما در وردپرس با افزونه با افزونه Constant Contact Forms
وسط افزونه contact form  شما می توانید فرم های خود را با زمینه های داده ای که برای شما مناسب تر است، سفارشی کنید.به شما این امکان را می دهد تا فرم های مختلفی از جمله فرم سفارش ، فرم تماس با ما و هرگونه فرمی که شما بخواهید رو در وبسایت شما نمایش خواهد داد که می توانید در این فرم ها المان های مختفی از جمله باکس متن ، فیلد متنی ، فیلد ایمیل ، فیلد شماره تلفن ، منوی انتخابی ، منوی رادیویی و چک باکس را قرار بدید. همچنین برای جلوگیری از ارسال اسپم می توانید از کپتچای این افزونه استفاده کنید.

از مهمترین امکانات این افزونه :

با این افزونه شما می توانید فرم تماس با ما که کاربران بتوانند سفارش های خود را ارسال نمایند را بسازید.فرم های مورد نیاز خود را به آسانی بسازید بدون این که کد نویسی انجام بدهید و ما این افزونه را به مدیرانی که می خواهند فرم تماس با ما خوب و بدون مشکلی داشته باشند توصیه می کنیم.